MASAŻ KRĘGOSŁUPA, KĘGARSTWO, NASTAWIANIE KRĘGOSŁUPA, RWAKULSZOWA 606998116

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Masaż kręgosłupa
Poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Załóżmy że jądro miażdżyste rzeczywiście może się centralizować

LECZENIE DYSKOPATII PRZEPUKLIN KRĘGOWYCH KRĘGOSŁUPA Czy wystarczy zachowanie lordozy jak chcą terapeuci McKenzie, czy tzw. gorset mięśniowy ( cokolwiek to jest) jak chcą tego przedstawiciele „szkoły pleców”, a może po prostu unikanie pozycji zgięciowej i przeciążeń jak twierdzą spece od ergonomii.

 

Przecież pęknięty raz pierścień zachowuje się jak zbyt luźna obręcz beczki trudno sobie wyobrazić, aby można było ustabilizować położenie jądra galaretowatego nawet u nad wyraz subordynowanego pacjenta, który nawet na chwilę nie zapomina o utrzymaniu lordozy. Biorąc pod uwagę powyższe rozważania histopatologiczne – wątpliwe jest również to, aby nawet unieruchomienie w wyproście kręgosłupa było wystarczające.

A. Stoddard – brytyjski osteopata doby Cyriaxa twierdził, że jest możliwe przemieszczenie wypukliny (herniation) w trakcie manipulacji, przy czym precyzyjnie definiował co rozumie pod postacią wypukliny (zachowana jest ciągłość pierścienia włóknistego a materiał wypukliny napina więzadło podłużne lub nawet uciska oponę twardą, ale zachowuje swoją inegralność). Jednoznacznie natomiast zaprzeczał temu jakoby była możliwa repozycja wypadniętego do kanału jądra miażdżystego w przypadku przepukliny( prolapse) .

W takich przypadkach nie uchylał się od leczenia manipulacjami, ale celem ich była zmiana wzajemnego położenia korzenia i przepukliny, aby zapewnić warunki najmniejszego ucisku.

Wyraźnie natomiast zaznaczył, że cofnięcie wypukliny nie jest sukcesem i stanem pożądanym, ponieważ nader często dochodzi do nawrotów dyskopatii z uwagi na niewydolność mechaniczną blizny jaka tworzy się w miejscu uszkodzonego pierścienia.

Jednak nawet chwilowa ulga w cierpieniu i gwałtowna poprawa stanu chorego jest w jego mniemaniu warta próby leczenia manipulacją. Oczywiście raz jeszcze podkreślił, że gwałtowny deficyt motorycznej funkcji nerwu jest wskazaniem do pilnej interwencji operacyjnej, a jej opóźnienie nie pozostanie bez konsekwencji dla funkcji kończyny.

Na podstawie – Fakty i mity „nastawiania dysku”cz.8 Piotr Godek

ZAPRASZAM

Przemysław Rybczyński

Terapeuta Chiropraktyki McTimoney-Corley’a
członek Stowarzyszenia Chiropraktyków  Polskich
TRZY DIAMENTY – GABINET TERAPII NATURALNYCH CHIROPRAKTYKI KRĘGOSŁUPA
UL.NAGIETKOWA 33 POZNAŃ
tel.606998116

http://www.masaz-poznan.net.pl/

 

Dodaj komentarz