MASAŻ KRĘGOSŁUPA, KĘGARSTWO, NASTAWIANIE KRĘGOSŁUPA, RWAKULSZOWA 606998116

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Masaż kręgosłupa
Poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

JAK DŁUGO LEŻEĆ PRZY BÓLU KRĘGOSŁUPA DYSKOPATII RWIE KULSZOWEJ ?

Po początkowym okresie odpoczynku wynikającym z powstania nagłego bólu – leżeniu z uniesionymi nogami, udaniu się do chiropraktyka …

  ( rozpoczęciu terapii mającej na celu odblokowanie zablokowanego segmentu kręgosłupa oraz przywróceniu symetrii miednicy), oraz równoległej wizycie u lekarza w celu otrzymania skierowania na badanie RTG czy rezonans  najlepszą radą w przypadku ostrego bólu kręgosłupa jest właśnie nie przeczekanie bólu w łóżku, lecz pozostanie tak aktywnym jak to tylko możliwe.

Utrzymywanie zwykłego aktywnego ( LECZ WOLNIEJSZEGO )  stylu życia  może początkowo wydawać się nierozsądne lub przynajmniej przynoszące odwrotne od zamierzonych efekty.

Dodatkowo naturalną tendencją osoby cierpiącej na ból kręgosłupa będzie położyć się na kanapie i unikać aktywności- nic bardziej mylnego!

Aktywność fizyczna, ( chodzenie – ruch kręgosłupa ) oczywiście dostosowana do wydolności pacjenta, może być właśnie tym czynnikiem, który sprawi, że krew i substancje odżywcze skuteczniej i szybciej dotrą do miejsc objętych stanem zapalnym, zredukuje zapalenie i tym samym zmniejszy napięcie mięśniowe powodujące ból.

TYLKO REGULARNY RUCH MIEDNICY – BIODER – NÓG PRZEZ TO WYMUSZENIE PRACY UKŁADU LIMFATYCZNEGO – POWODUJE PRZEPŁYW ENERGI ŻYCIOWEJ „CZI” PRZYSPIESZA TO REGENERACJE USZKODZONEGO KRĄŻKA KRĘGOWEGO – ODBUDOWIE DYSKU POZBYCIA SIĘ – RWY KULSZOWEJ I  RATUJE PRZED OPERACJĄ STAW BIODROWY – DODAJE SIŁ ŻYCIOWYCH I ODCHUDZA

Wiele osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa nie porzucają swoich codziennych aktywności fizycznych, takich jak spacery, ( podpierając się kijami NORDIC WALKING ) lecz dostosowują ich natężenie do swoich możliwości. W wyniku takich działań często ich stan ulega znacznej poprawie w dużo krótszym czasie.

 

Należy zawsze pamiętać, że umiar jest najlepszym sprzymierzeńcem szybkiego powrotu do zdrowia, a wszelkie energiczne aktywności , jak wyczynowo uprawiany sport bądź nadmiernie obciążające organizm sporty, jak podnoszenie ciężarów, mogą nie tylko nie pomóc, a wręcz pogorszyć stan zdrowia.

Zawsze należy skonsultować się z  chiropraktykiem czy lekarzem prowadzącym zanim powróci się do jakichkolwiek fizycznych aktywności.

Wykorzystano artykuł ; DR KRĘGOSŁUP BÓL KRZYŻA JAK DŁUGO LEŻEĆ

POLECAM  TERAPIA CHODZENIA Z KIJAMI NORDIC WALKING

TREKKINGOWE LUB  STACJONARNY – ORBITREK

POLECAM  i ZAPRASZAM

Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany Chiropraktyki McTimoney-Corley’a
członek Stowarzyszenia Chiropraktyków  Polskich
TRZY DIAMENTY – GABINET TERAPII NATURALNYCH CHIROPRAKTYKI KRĘGOSŁUPA
UL.NAGIETKOWA 33 POZNAŃ
tel.606998116

http://www.kregarz-poznan.pl
http://www.rwakulszowa-poznan.pl

Dodaj komentarz