MASAŻ KRĘGOSŁUPA, KĘGARSTWO, NASTAWIANIE KRĘGOSŁUPA, RWAKULSZOWA 606998116

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Masaż kręgosłupa
Poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

RWA KULSZOWA – OBJAWY I TERAPIA – CHIROPRAKTYKA BÓLU KRĘGOSŁUPA

MASZ PROBLEM Z  BÓLEM  KRĘGOSŁUPA ?

CZUJESZ  GO PRZY PRACY, STOJĄC,  CHODZĄC CZY                                      

JAK SIEDZISZ W SAMOCHODZIE ?

MOŻE PROMIENIUJE DO STOPY Z POŚLADKA ?

JEŚLI TAK – TO MASZ RWĘ KULSZOWĄ

Rwa kulszowa dopada w najmniej oczekiwanych sytuacjach. W odcinku lędźwiowym kręgosłupa pojawia się ostry, kłujący  ból (określany też jako rwący lub piekący), który przesuwa się wzdłuż pośladków i biodra. Dalej z tyłu uda, przez łydkę zmierza do stopy.  Potęguje się przy najmniejszym ruchu. Ale najbardziej daje się we znaki w nocy.

Przyczyny ucisku na nerw kulszowy

Nerw kulszowy powstaje z połączenia kilku korzeni, które wychodzą z kręgosłupa i łączą się w jeden duży nerw biegnący wzdłuż nogi, dlatego dolegliwości odczuwamy również w nodze, choć są powodowane zmianami w kręgosłupie. Przyczyną bólu jest bowiem ucisk korzenia nerwu kulszowego w miejscu, gdzie opuszcza on kanał kręgosłupa.
Przyczyny ucisku na nerw kulszowy mogą być różne. Najczęściej są to zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa i wypadnięcie krążka międzykręgowego (dysku).
Innym powodem  może być obrzęk korzonka nerwowego  wywołany stałym uciskaniem przez zdeformowany krąg, a także zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych. Do rwy może też dojść na skutek skrzywienia kręgosłupa lub nieprawidłowej budowy miednicy. Przytrafia się także kobietom w zaawansowanej ciąży, bo dochodzi u nich do przesunięcia się środka ciężkości i niewłaściwego obciążenia kręgosłupa.
Rwie kulszowej towarzyszy skurcz mięśni przykręgosłupowych, który dodatkowo potęguje ból. W ten sposób usiłują one unieruchomić kręgosłup, by uchronić go przed uszkodzeniem.  A to prowadzi do niefizjologicznego ułożenia kręgosłupa. Charakterystyczne dla rwy jest to, że leżąc na wznak, masz trudności z uniesieniem do góry nogi wyprostowanej w kolanie..

 

Atak rwy kulszowej

Najlepszym sposobem na zmniejszenie bólu jest znalezienie pozycji, która odciąży uciskany korzonek. Wbrew powszechnej opinii nie zawsze jest to pozycja leżąca. Wiele osób woli stać, oszczędzając bolącą nogę, albo siedzieć w najwygodniejszej dla siebie pozycji.

  • Jeśli jesteś w stanie, połóż się na wznak na stabilnym, twardym materacu z nogami zgiętymi w stawach biodrowych i kolanowych pod kątem prostym (trzeba podłożyć pod nogi np. poduszki). Pozycja krzesełkowa rozluźni mięśnie i odciąży uciskany korzonek.
  • Ratuj się nie steroidowymi lekami o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.
  • Ulgę może przynieść posmarowanie bolącego miejsca maścią o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym i wymasowanie go. Taki rozgrzewający masaż rozluźni napięte mięśnie.
  • Niektórym osobom ulgę przynosi chłodzenie lub rozgrzanie bolącego miejsca. Pod wpływem  temperatury wydzielają się endorfiny, które mają działanie znieczulające. Tam, gdzie najbardziej cię boli, możesz przyłożyć ciepły okład .
  • Jeśli  ból  się nie zmniejszy, udaj się do dobrego chiropraktyka .
  • Ból ostrzega, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. Dlatego każdy atak ostrego bólu w plecach powinien skłonić nas do skontrolowania stanu kręgosłupa

W leczeniu rwy kulszowej  najlepsze efekty daje terapia chiropraktyczna

Chiropraktyka jest holistyczną terapią manualną. Chiropraktyczna metoda  oddziałuje na cały narząd ruchu. Jej celem jest umożliwienie organizmowi przywrócenie dobrego zdrowia poprzez delikatne mobilizacje czaszki, kręgosłupa, miednicy, klatki piersiowej oraz kończyn górnych i dolnych, a w konsekwencji zapewnienie poprawnego działania układów: ruchowego, nerwowego i wydzielania wewnętrznego, sterujących naturalną zdolnością organizmu ludzkiego do samoleczenia.

 

Należy pamiętać o fakcie, że podwichnięcia kręgów kręgosłupa powodują powstanie lawiny procesów kompensacyjnych, których znormalizowanie czy też usunięcie należy do kompetencji chiropraktyka. Poza tym zaburzenie równowagi kręgosłupa powoduje podrażnienie korzeni nerwowych, które przechodzą przez kanały międzykręgowe. Podrażnienie tych korzeni zaburza prawidłową funkcję nerwu i oddziałuje na stan zdrowia człowieka. Ważne jest, zatem, dla optymalnego stanu zdrowia, zrównoważyć narząd ruchu, tak, aby nie występowały w nim szkodliwe dla zdrowia podrażnienia nerwów.

Chiropraktyka używa mobilizacji manualnych dla usprawnienia i zrównoważenia narządu ruchu. Jest ona bardzo delikatna, bezpieczna i odprężająca dla chorego, gdyż wykonywana jest ona opuszkami palców chiropraktyka. Równoważenie narządu ruchu, chiropraktyk  zaczyna od równoważenia zespołu biodrowo-krzyżowego, a składa się na nie cykl kontrolowanych kołysań i ruchów rotacyjnych miednicy.

Po odrestaurowaniu symetrii miednicy, którą uważa się za podstawę kręgosłupa, chiropraktyk rozpoczyna równoważenie kręgosłupa. Pracę na kręgach kręgosłupa, chiropraktyk wykonuje opuszkami palców z wykorzystaniem techniki tzw. odruchowego impulsu regulacyjnego. Technika ta jest również wykorzystana przy pracy na kościach czaszki.

Końcowym etapem zabiegu chiropraktycznego jest usprawnienie stawów kończyn górnych i dolnych,  oraz uwolnienie restrykcji tkanki miękkiej narządu ruchu, które zmniejszają jego sprawność.

Efektem zabiegu chiropraktycznego jest zmniejszenie, bądź też ustąpienie dolegliwości spowodowanych zaburzeniami równowagi narządu ruchu oraz polepszone samopoczucie pacjenta.

Chiropraktyka ma nie tylko zastosowanie do usuwania dolegliwości bólowych narządu ruchu, ale zajmuje szczególne miejsce w profilaktyce zdrowotnej w związku z jej całościowym – holistycznym charakterem.

Delikatność i zastosowanie wyłącznie miękkich technik pracy na aparacie ruchu jest szczególnie doceniana przez dzieci i osoby w podeszłym wieku. Chiropraktyka ta, ze względu na jej charakter, nie powoduje żadnych powikłań neurologicznych!

Zmniejszenie dolegliwości bólowych nie oznacza zakończenia leczenia. Teraz niezbędne są zabiegi kontrolne chiropraktyka i  leczniczy masaż kręgosłupa.  Odpoczynek, korzystanie z kąpieli siarkowych czy okładów z borowiny, drożdży  wszystko to zapobiega nawrotom choroby. .Po usunięciu silnych  objawów bólu warto rozpocząć spacery chodząc z kijami do Nordic Walking gdyż tylko ruch odcinka lędźwiowego kręgosłupa może uchronić nas od nawrotu choroby i jest najlepszą formą rehabilitacji .

To może być niebezpieczne!

Jeżeli poza silnym bólem masz zaburzenia czucia, osłabienie nogi czy zatrzymanie moczu (czasem może wystąpić nie trzymanie moczu). Objawy te mogą świadczyć o zmianach prowadzących do trwałego uszkodzenia nerwu. Aby to wykluczyć, trzeba natychmiast wykonać badanie rezonansu magnetycznego i udać się do lekarza neurologa.

Jeżeli nie ma poprawy po terapii zachowawczej albo bóle często nawracają, konieczna jest operacja polegająca na usunięciu części zwyrodniałego krążka między kręgowego. Jest to do 10 % przypadków.

90 % WYPADKÓW NADAJE SIĘ DO PRACY MANUALNEJ CHIROPRAKTYKA !!!

Problemy z kręgosłupem? Umów się na wizytę u chiropraktyka

Czy wszystkie schorzenia i dolegliwości związane z kręgosłupem muszą kończyć się na stole operacyjnym? Absolutnie nie! Jako doświadczony chiropraktyk kręgarz przyjmujący w Poznaniu od wielu lat staram się pokazać swoim pacjentom, że w większości przypadków możliwe i najskuteczniejsze jest zastosowanie leczenia zachowawczego metodami chiropraktyki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i skutecznej pracy w tym zakresie zdobyłem zaufanie osób, które powierzają swoje zdrowie w moje ręce.

Zmniejszenie przepuklin dyskopatii kręgów kręgosłupa metoda Dr.COX

Jeśli dopadła Cię dyskopatia, nie musisz godzić się na życie z nią. Istnieje bowiem skuteczny sposób na jej zmniejszenie, a tym samym odzyskanie radości i komfortu życia – jest to bezoperacyjne leczenie przepuklin kręgosłupa metodą Dr. COX.

Jak to działa? Należy oddalić od siebie trzony kręgów sąsiadujące z chorym krążkiem, „dyskiem” międzykręgowym. W tym procesie wykorzystuję metodę amerykańskiego chiropraktyka, doktora Jamesa Coxa.

Na czym polega? Wolno i delikatnie powiększa się przestrzeń międzykręgową kręgosłupa na secjalistycznym łóżku, znajdujacym się na wyposażeniu mojego gabinetu. Takie powiększanie skutkuje jednym, a mianowicie zmianami ciśnienia w strukturze „wypadniętego dysku”. Zasysanie przepukliny powoduje, iż przestaje ona naciskać na korzeń nerwowy, dzięki czemu pacjent odczuwa wyraźną poprawę codziennego funkcjonowania oraz pozbycie się bólu. Umożliwia to więc całkowitą regenerację i powrót do sprawności oraz zdrowia.

wykorzystano artykuł  – poradnik zdrowie

ZAPRASZAM

Przemysław Rybczyński

TRZY DIAMENTY – GABINET TERAPII NATURALNYCH CHIROPRAKTYKI KRĘGOSŁUPA
UL.NAGIETKOWA 33 POZNAŃ
tel.606998116

https://rwakulszowa-poznan.pl/rwa-kulszowa-terapia-chiropraktyki-kregoslupa/
https://www.chiropraktyka-poznan.pl/chiropratyka-metoda-james-cox-8/
https://www.chiropraktyka-poznan.pl/chiropratyka-metoda-pierca/
https://www.chiropraktyka-poznan.pl/terapie-powieziowe-bolu/

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz