MASAŻ KRĘGOSŁUPA, KĘGARSTWO, NASTAWIANIE KRĘGOSŁUPA, RWAKULSZOWA 606998116

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Masaż kręgosłupa
Poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

„WYPADNIĘCIE DYSKU” POWODY DYSKOPATII KRĘGOSŁUPA

Choroba krążka międzykręgowego „wypadnięcie dysku”, polegająca na stopniowym uszkadzaniu jednego z elementów krążka pierścienia włóknistego i przemieszczaniu innego z jego elementów jądra miażdżystego. Na skutek uszkodzenia pierścienia włóknistego może dochodzić do tzw. przepukliny. w następstwie dalszych uszkodzeń pierścienia, może dojść do jego całkowitego przerwania i wydostania się jądra miażdżystego poza obszar pierścienia

W dyskopatii, źródłem bólu mogą być zarówno uszkadzane struktury pierścienia  włóknistego, jak i w późniejszym okresie struktury nerwowe uciskane przez  przemieszczające się elementy krążka międzykręgowego przepuklina. Uciskane struktury nerwowe są źródłem bardzo silnego bólu, promieniującego wzdłuż przebiegu nerwu np. rwa kulszowa, udowa, ramienna.  Do powstawania dyskopatii przyczyniają się obciążenia mechaniczne : długotrwałe, niewielkie, statyczne ( np. nieprawidłowa postawa), lub krótkotrwałe, duże, dynamiczne  ( np. nieprawidłowe dźwignięcie). Nieprawidłowa mechanika kręgosłupa zablokowania i złe, wzajemne ustawienie przestrzenne kręgów zwiększa ryzyko dyskopatii.  Nie należy lekceważyć nawet niewielkich dolegliwości mogących wskazywać na   wystąpienie dyskopatii, takich jak: ból w obrębie kręgosłupa, pośladka lub nogi.

Statystyki wykazują, że w większości tych przypadków, w których ból ustąpił samoistnie  bez podjęcia specjalistycznego usprawniania, występuje wysokie ryzyko nawrotu  choroby kręgosłupa .

LECZENIE OPERACYJNE TO 10 % PRZYPADKÓW – POWINNO BYĆ ROZWAŻANE DOPIERO W SYTUACJI, W KTÓREJ DOSZŁO DO MASYWNYCH, NIEODWRACALNYCH ZMIAN STRUKTURALNYCH TAKICH JAK: CAŁKOWITE PRZERWANIE PIERŚCIENIA WŁÓKNISTEGO, LUB W SYTUACJI BRAKU TAKICH ZMIAN, GDY JEDNOCZEŚNIE LECZENIE ZACHOWAWCZE, Z RÓŻNYCH POWODÓW, OKAZUJE SIĘ NIESKUTECZNE – BRAK EFEKTÓW USPRAWNIANIA,  LUB CZĘSTE NAWROTY DOLEGLIWOŚCI.

ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ DOLEGLIWOŚCI  90% WYWOŁANYCH DYSKOPATIĄ KWALIFIKUJE SIĘ DO LECZENIA ZACHOWAWCZEGO NIE OPERACYJNEGO, W KTÓRYM WIODĄCĄ ROLĘ POWINNY ODGRYWAĆ  METODY CHIROPRAKTYKI OPARTE NA STOSOWANIU BODŹCÓW: OSCYLACJI, MOBILIZACJI, MANIPULACJI I INNYCH  FORM MANUALNEJ TERAPII.

PODJĘTE W ODPOWIEDNIM CZASIE, SPECJALISTYCZNE LECZENIE Z ZAKRESU CHIROPRAKTYKI  I TERAPII RUCHOWEJ , JEST W STANIE ZMNIEJSZYĆ DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE, STWORZYĆ DOGODNE WARUNKI DO GOJENIA SIĘ USZKODZONYCH STRUKTUR I ZNACZNIE ZMNIEJSZYĆ RYZYKO PONOWNEGO WYSTĄPIENIA DOLEGLIWOŚCI

TERAPIA TAKA POWINNA ŁĄCZYĆ SIĘ ZE ZMIANĄ NIEPRAWIDŁOWYCH WZORCÓW ORAZ NAWYKÓW RUCHOWYCH. ISTOTNA JEST WSPÓŁPRACA ZE STRONY PACJENTA I UDZIAŁ JEGO ODPOWIEDZIALNOŚCI W PROCESIE LECZENIA ORAZ  SAMOOBSERWACJA PONIEWAŻ  SKRACA TO CZAS TERAPII I POWROTU DO ZDROWIA ORAZ ZMNIEJSZA KOSZTY !!!

POLECAM  i ZAPRASZAM

Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany Chiropraktyki McTimoney-Corley’a
członek Stowarzyszenia Chiropraktyków  Polskich
TRZY DIAMENTY – GABINET MANUALNYCH TERAPII NATURALNYCH
UL.NAGIETKOWA 33 POZNAŃ
tel.606998116

http://www.chiropraktyka-poznan.pl
https://rwakulszowa-poznan.pl/rwa-kulszowa-terapia-chiropraktyki-kregoslupa/

 

 

 

Dodaj komentarz