MASAŻ KRĘGOSŁUPA, KĘGARSTWO, NASTAWIANIE KRĘGOSŁUPA, RWAKULSZOWA 606998116

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Masaż kręgosłupa
Poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

CHIROPRAKTYKA TERAPIA SPORTOWCÓW

Sport to dla jednych źródło przyjemnej rekreacji dla innych ciężka praca zawodowa. Niezależnie od intensywności jego uprawiania i dyscypliny zdarzyć się mogą przykre kontuzje. Z racji ich umiejscowienia (w większości przypadków w aparacie ruchu) są one przedmiotem zainteresowania zazwyczaj lekarza ortopedy lub specjalisty medycyny sportowej.

Standardowym postępowaniem na miejscu wypadku jest oziębianie stłuczonej tkanki, unieruchomienie skręconego czy zwichniętego stawu, unieruchomienie złamania, chirurgiczne zaopatrzenie rany itd. Po tym jednak czeka pacjenta rehabilitacja, która często nie przynosi powrotu do zdrowia sprzed kontuzji. Dzieje się tak wówczas, gdy ciało nie wróciło do równowagi pod względem mechanicznym ( utrzymują się zablokowania stawów kręgosłupa, miednicy, zaklinowania szwów czaszkowych, ograniczenia naturalnej ruchomości trzewi), bądź energetycznym (zablokowanie porcji energii kinetycznej, która wnika w ciało na drodze urazu).

Tu ze skuteczną pomocą wkracza chiropraktyka McTimoney-Corley’a , która traktuje człowieka całościowo i nie skupia uwagi jedynie na bolesnym czy dysfunkcyjnym regionie ciała, ale poprzez oddziaływanie na wielu płaszczyznach poprawia szansę organizmu na powrót do równowagi w procesie samoleczenia.

Oto przykłady:

Bokser w swej karierze stacza na ringu kilkuset walk, zewnętrzne urazy ( rany twarzy, złamania nosa, żeber, kciuka i inne ) zostają każdorazowo prawidłowo zaopatrzone i wyleczone. A jednak cierpi często na bóle głowy, zaburzenia widzenia i równowagi, szumy w uszach ( mimo, że w badaniach okulistycznych i laryngologicznych nie wykazano patologii ) oraz bóle w okolicy lędźwiowej ( nigdy nie otrzymał tam ciosu).

Wytłumaczenie znajduje chiropraktyk , który wykazał zablokowanie szwu czaszkowego, zablokowanie pierwszego kręgu szyjnego, stawów żebrowo- kręgowych oraz restrykcje naturalnej ruchomości nerki i wątroby. Dzięki delikatnym manipulacjom można w tej sytuacji nie tylko przywrócić mechaniczną sprawność powyższym rejonom , ale również wydobyć z nich zamrożoną w formie tzw. cysty energetycznej dawkę energii przyjętą przez ciało za sprawą urazu i z niewiadomych przyczyn nie uwolnioną. Powyższy przykład jest dowodem na to, że chiropraktyka spełniać może doniosłą rolę w rehabilitacji po urazach sportowych jako dopełnienie klasycznych metod ( fizykoterapia, kinezyterapia ).

Inny przykład to zastosowanie chiropraktyki w profilaktyce urazów sportowych, a może także optymalizacji wyników. Przypuśćmy, że lekkoatleta przygotowuje się do zawodów sportowych, ale z niewiadomych przyczyn jego miesień czworogłowy uda, mimo stosowania dostępnych mu metod jest w bolesnym przykurczu.

Chiropraktyk poddając ocenie ten mięsień nie tylko skupi się na stanie miejscowym, ale swą uwagę skieruje w stronę wszystkich rejonów, które mogą uczestniczyć w powstaniu powyższej patologii, a więc – czaszki, gdzie oceni prawidłowe napięcia szwów czaszkowych, opony twardej gdzie oceni trakcję i jej napięcie, idąc dalej oceni ruchomość stawów odcinka lędźwiowego i stawów miednicy, wreszcie, jest w stanie ocenić naturalną ruchomość i napięcie trzewi w jamie brzusznej i klatce piersiowej.  Na tej drodze chiropraktyk jest w stanie wspomóc przygotowania sportowca w treningu, zapobiec wystąpieniu poważnych kontuzji i przyczynić się do osiągania lepszych wyników.

Chiropraktyka analizuje proces powstawanie choroby i eliminuje zaburzenia czynnościowe aparatu ruchu i narządów wewnętrznych, tj. stany, gdzie mimo braku patologii w obiektywnych badaniach lekarskich utrzymują się dolegliwości zmuszające pacjenta do przewlekłego przyjmowania leków.

JEŻELI TAK JEST W PAŃSTWA PRZYPADKU, CHIROPRAKTYK  JEST NAJWŁAŚCIWSZĄ OSOBĄ, DO KTÓREJ NALEŻY ZWRÓCIĆ SIĘ O POMOC.

STOWARZYSZENIE CHIROPRAKTYCY POLSCY

Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany Chiropraktyki McTimoney-Corley’a
członek Stowarzyszenia Chiropraktyków  Polskich

TRZY DIAMENTY – GABINET TERAPII NATURALNYCH CHIROPRAKTYKI KRĘGOSŁUPA

UL.NAGIETKOWA 33 POZNAŃ 

tel.606998116

http://www.masaz-kregoslupa-poznan.pl
http://www.kregarz-poznan.pl

http://www.tinyurl.pl?oUucx7PJ

Dodaj komentarz